Obszary naturalnego piękna
 Płaskowyż Nida


W lecie płaskowyż Nida jest już używany jako pastwisko, znajdziesz tam sławne "mitata" - budynki wykute w kamieniu w których mieszkają pasterze. Podczas miesięcy zimowych jest też centrum narciarskim.Argiroupoli:
W odległości 27 km od Rethymno w kierunku Chania, starą narodową drogą dojedziesz do Argiroupoli. Wieś została zbudowana na miejscu starożytnego miasta Lappas. Warto tu zobaczyć bogate źródła wodne w miejscu Aghia Dynami oraz jaskinie z kaplicą o takiej samej nazwie.

Charakterystyczną cechą powiatu Rethymno jest rozmaitość kontrastów. Kwitnące doliny ustępują miejsca szorstkim, górzystym obszarom; imponujące, skaliste brzegi graniczą z niekończącymi się piaszczystymi plażami. Każdy obszar ma własny, odmienny rodzaj piękna. Oprócz wąwozów i jaskiń wybraliśmy również kilka obszarów szczególnego naturalnego piękna, które warto zobaczyć.

Laguna Preveli: W punkcie gdzie rzeka Megalos Potamos wpływa do morza znajduje się sławna Laguna Preveli i plaża Finikas. Aby tam dotrzeć należy jechać drogą do klasztoru Preveli. Przed klasztorem należy skręcić w lewo aż do parkingu Od tego momentu na piechotę dochodzi się do piaszczystej plaży, gdzie nadzwyczajny, niemal tropikalny krajobraz z kreteńskimi palmami rekompensuje dotychczasowy trud wycieczki.

Płaskowyż Nida: 79 km od Rethymno rozciąga się znany już nam Płaskowyż Nida znajdujący się na Górze Psiloritis. Znajduje się tu Ideon Andron, jaskinia w której podobno wychowany został Zeus. Na Płaskowyżu Nida, który podczas letnich miesięcy jest wykorzystywany jako pastwisko, znajdują się słynne "mitata", małe kamienne budynki, dawne pomieszczenia dla pastuchów. Ponadto na Płaskowyżu podczas zimowych miesięcy można jeździć na nartach.


Laguna Preveli.