Wędrówki po województwie
 


Bizantyjski Kościół Agion Asomaton we wsi Asomatos


Fresk z motywem ofiarowania w bizantyjskim Kościele Metamorfozy w wiosce Myrthios

Rethymno - Armeni - Koxare - Asomatos - Monastery of Preveli - Lefkoghia - Damnoni - Plakias - Myrthios - Sellia - Rodakino

Wyjeżdżamy z miasta Rethymno główną powiatową drogą łączącą północ i południe powiatu Rethymno, po 22 km skręcamy w prawo do Koxare. Jadąc dalej tą drogą przez wąwóz Kourtaliotis dojeżdżamy do wioski Asomatos.

Wieś Plakias

2 km za wioską Asomatos skręcamy w lewo w kierunku klasztoru Moni Preveli (zobacz Turystyka - wybrzeże) albo jedziemy prosto do wioski Lefkogia. Możemy stąd odwiedzić piękne plaże Skinaria, Damnoni, Ammoudi i Plakias (zobacz Turystyka - wybrzeże). Po 4 kilometrach od Plakias dotrzemy do wsi Myrthios, która oczaruje nas wspaniałymi widokami na zatoki Morza Libijskiego. Za Myrthios droga poprowadzi nas w kierunku wąwozu Kotsifou. Przed wjazdem do wąwozu jest skręt w prawo w kierunku wioski Sellia, położonej na wysokości 280 m. z której również rozciąga się piękny widok na morze libijskie. Około 12km na zachód od Sellia jest wieś Rodakino. Trasa do tej wioski obfituje w zachwycające krajobrazy. Kierując się na południe od wsi dotrzemy do cudownej plaży Korakas (zobacz Turystykę - wybrzeże).