Poszukiwanie Skarbu
 Znani greccy rysownicy i karykaturzyści włączają się w grę. Na górze plakat z 1999r. wykonany przez ARKASa (www.arkas.org.pl). Projekt plakatu na rok 2000 wykonany przez Dimitrisa Chantzopoulosa (po lewej) a w roku 2001 przez Stathisa (w środku).

Najbardziej popularną zabawą w Rethymno jest „Poszukiwanie Skarbu”. To ulubiona gra miejscowych bez względu na ich wiek, trwająca dwa tygodnie przed Karnawałem. Ta wyczerpująca gra, stanowi maraton i jednocześnie sprawdzian umysłu, siły i wytrzymałości psychicznej. Stopień trudności osiągnął nieprawdopodobny poziom, niemożliwy do osiągnięcia przez kogoś niewtajemniczonego. Poszukiwanie Skarbu pomogło młodym ludziom w Rethymno poznać historię miasta, dotknąć pomników historii i tropić każdy pojedynczy szczegół historyczny w czasie. Warto też dodać, że jedną z reguł gry jest sposób przeprowadzenia jej przez samych grających.
Podobnie ważnym wydarzeniem kulturalnym jest "Dziecięce Poszukiwanie Skarbu", które ma miejsce tydzień wcześniej.
Poza tym, Stowarzyszenie Właścicieli Hoteli w Rethymno w kooperacji z gminą miasta Rethymno, z okazji "Międzynarodowego Dnia Turystyki" organizuje poszukiwanie skarbu. Zaproszeni do miasta goście uczestniczą w zabawie a zwycięzcy otrzymują nagrody w postaci pakietu wakacyjnego w mieście Rethymno.