Plaże
 

Plaża Rethymno
Zagospodarowane plaże posiadają parasole, leżaki a większość z nich posiada też niebieskie flagi i ratowników. Plaże są przystosowane do uprawiania sportów wodnych.


Samotne, puste plaże wydają się być rajem dla osób poszukujących samotności i spędzających całe dnie na plaży w otoczeniu krystalicznie czystej wody.


Plaża Preweli

Województwo Rethymno oferuje letnie wakacje na wielu pięknych, czystych i piaszczystych plażach. Znajdują się one na północnym wybrzeżu otoczone Morzem Kreteńskim oraz na południowym wybrzeżu przy Morzu Libijskim. Poniżej przestawimy tylko niektórych z nich:

Plaża Rethymno: Zagospodarowana, piaszczysta plaża o długości ponad 20 kilometrów. Rozpoczyna się ze starego Weneckiego Portu miasta Rethymno i ciągnie na wschód przez miejscowości Perivolia, Platanes, Adelianos Kampos, Skaleta.

Plaża Episkopi: długa, piaszczysta, częściowo zagospodarowana plaża, znajdująca się po zachodniej stronie miasta Rethymno

Panormo: 20 km na wschód od miasta Rethymno przy wiosce Panormo można rozkoszować się kąpielą na dobrze zagospodarowanej plaży w towarzystwie wielu tawern, hoteli i pokoi do wynajęcia.

Bali: w zatoce Bali z osadą o tej samej nazwie, w odległości 34 km na wschód od miasta Rethymno, można wybierać przepiękne małe zatoki i tam wykąpać się korzystając z dobrze zorganizowanej infrastruktury, Na miejscu jest dużo tawern, hoteli i pokoi do wynajęcia

Plakias: w odległości 40 km na południe od Rethymno znajduje się wioska Pakias. Jest to miejsce z przepiękną, piaszczystą plażą i infrastrukturą bogatą w hotele, apartamenty, tawerny i restauracje. Jest tez doskonałe zaplecze do uprawiania różnorodnych sportów wodnych.

Souda Plakia: dobrze zagospodarowana, piaszczysta plaża na zachód od wioski Plakias z kilkoma tawernami i pokojami do wynajęcia

Damnoni: zagospodarowana piaszczysta plaża na wschód od Plakias a na południe od miasta Rethymno. Można znaleźć pokoje do wynajęcia i zjeść w kilku tawernach.

Ammudi: mała, piaszczysta, samotna plaża na wschód od Damnoni bez infrastruktury, jest rajem dla poszukujących ciszy i samotności.

Jezioro Preweli: znajduje się w odległości 38 km na południe od Rethymno, niedaleko historycznego klasztoru Moni Preweli. Można tam dotrzeć tylko na piechotę, po 15 minutach marszu, oczom ukazuje się cudowna, piaszczysta plaża i palmy rosnące dokładnie przy delcie rzeki Kurtaliotis.

Triopetra (Trzygłazy): Nazwę tej plaży zdradzają trzy charakterystyczne skały wyłaniające się z wody. Plaża ta znajduje się około 50 km na południe od miasta Rethymno. Można ją odwiedzić jadąc w stronę Ag. Galini i na 40-tym kilometrze drogi, przy wiosce Akumia, skręcając w prawo. Plaża jest długa, piaszczysta i całkiem pusta.

Agios Paulos: w odległości 58 km na południe od miasta Rethymno znajduje się cudowna plaża Agios Pavlos. Dotrzeć tam można kierując się w stronę Ag. Galini i na 46 kilometrze drogi, tuż za wioską Kria Wrisi, skręcając w prawo. Przejeżdżając przez wioskę Sakturia można dojechać aż do morza. Kąpiel morska w tej miejscowości ze wniesieniami piaskowymi dostarczy sporo emocji. W nadmorskiej osadzie można też znaleźć pokoje do wynajęcia oraz tawerny.

Ag. Galini: kurort wypoczynkowy znajdujący się w odległości 58 km na południe od Rethymno. Oprócz świetnej turystycznej infrastruktury posiada również piękne, krystaliczne plaże, malownicze zatoczki i nowoczesny mały port. Korakas: Znajduje się 42 km na południe Rethymno i na południe wioski Rodakino. Plaża jest piaszczysta i posiada tawerny, hotele i sporo pokoi do wynajęcia.